Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020

absolwentW piątek 31 lipca, uczniowie klasy VIII poznali wyniki egzaminu ósmoklasisty, który zamyka naukę w szkole podstawowej. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki oraz rekomendację dla nauczycieli, na co w przyszłości zwracać uwagę. Uczniowie naszej szkoły za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 59% punktów możliwych do zdobycia (co dało 5 stanin), z matematyki 55% (co dało 7 stanin), z języka angielskiego 63% (co dało 7 stanin).  Informacja o wynikach egzaminu ósmoklasisty w 2020 roku dla województwa małopolskiego znajduje się tutaj. Poniżej prezentujemy średnie wyniki (%) z egzaminu E8 gminy, powiatu, województwa i Polski.

Język polski Matematyka Język angielski
Szkoła 59 55 63
Gmina 59 46 50
Powiat 58 46 48
Województwo 62 51 57
Polska 59 46 54

Przypominamy, że za dwa lata, w 2022 r., egzamin ósmoklasisty oprócz obecnie obowiązujących trzech egzaminów (język polski, matematyka, język obcy) będzie zawierał jeszcze jeden - z przedmiotów dodatkowych. Uczniowie będą mogli wybrać następujące przedmioty: geografia, historia, biologia, chemia, fizyka.

Naszym absolwentowm życzymy szczęścia, cierpliwości i wytrwałości w realizowaniu swoich marzeń oraz życzymy powodzenia w nowych szkołach. Pokażcie się z jak najlepszej strony.