Patrycja Nowakowska z Nagrodą Specjalną w konkursie z Języka Niemieckiego

Po dłuższej przerwie ogłoszone zostały wyniki IV edycji Regionalnego Międzyszkolnego Konkursu na Film lub Prezentację Multimedialną z Języka Niemieckiego Deutsch in der Hauptrolle, którego organizatorem jest Zespół Szkół nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Nowego Sącza i okolic. Zadanie konkursowe tej edycji polegało na wykonaniu krótkiego filmu lub prezentacji multimedialnej (do 5 min.) w języku niemieckim na jeden z podanych w regulaminie konkursu tematów: „Nowy Sącz und Umgebung für Kuturliebhaber” („Nowy Sącz i jego okolice dla miłośników kultury”), „Ein Pechtag” („Pechowy dzień") oraz „Mein Hobby” („Moje hobby”). Nadesłanych zostało 50 prac, z 24 szkół, w tym 34 filmy i 16 prezentacji multimedialnych. W sumie udział w konkursie wzięło 115 uczniów. Jury brało pod uwagę następujące elementy: poprawność językową, jakość techniczną i walory artystyczne. W ocenie uwzględniono ciekawe ujęcie tematu, dobór muzyki, elementy gry aktorskiej, scenografię, szatę graficzną oraz inne walory. Zarówno filmy jak i prezentacje zostały ocenione w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe. Nagrodę Specjalną od Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy (pióro z faksymile podpisu Pierwszej Damy) za film o swoim hobby otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej w Januszowej - Patrycja Nowakowska z klasy VII. Opiekunem Patrycji podczas konkursu była Pani Aneta Stefańska. Więcej informacji na stronie 2lo.edu.pl.

pióro  dyplom