Moja palma wielkanocna

431950696 859587182635131 7542418963926721081 n13 marca, na świetlicy szkolnej odbył się drugi i niestety już ostatni, cykl zajęć pt. "Moja palma wielkanocna". Zaprzyjaźnione artystki i szkolne babcie: pani Marysia Baran i pani Krysia Dora pokazały, krok po kroku, jak wykonać tradycyjną palmę wielkanocną. Nie zabrakło wierzbowych bazi, kolorowych kwiatów i spływających wstążek, a także gałązek bukszpanu i barwinka - tu ogromne podziękowania za "zielone" wsparcie należą się rodzicom naszych uczniów: Państwu Jareckim i Państwu Salamonom. Praca nad wykonaniem palm nie należała do najłatwiejszych, ale zabawa była przednia. Dzieciaki z zapałem składały, skręcały, łączyły i tworzyły kolorowe palmy. Teraz zgodnie z tradycją niedzieli palmowej, zabierzemy nasze piękne palmy do kościoła. Dla figlarzy pragnę przypomnieć jeden ze staropolskich zwyczajów.
Gdy Niedziela Palmowa nastała, kto wstał pierwszy, ten z palmą w ręku biegł budzić innych, a budząc i chłostając ich, żartobliwie wołał:
"Wierzba bije, ja nie bije,
Za tydzień - Wielki Dzień,
Za sześć dni - Wielka Noc".

Obszerna galeria na naszym fb