English Escape Room

400035818 790695246190992 512082982703555058 nW dniu 8.11.2023 odbył się II Gminny Konkurs Języka Angielskiego "English Escape Room". Tym razem  trzyosobowe drużyny z 13 szkół zmagały się z zagadkami dotyczącymi znajomości książki Marco Mike Esplena,  filmu podróżniczki Evy zuBeck o najdalej położonym mieście w USA w stanie Nevada oraz słownictwa geograficznego dotyczącego różnych form krajobrazu. Uczniowie musieli wykorzystać zdobytą w poszczególnych quizach wiedzę (tajemnicze instrukcje) do tego, by wydostać się z wielkiego miasta, w którym utknęli. Nie było to łatwe, gdyż quizy nie miały instrukcji, uczniowie sami musieli wpaść na pomysł jak je rozwiązać i jak odszukać hasło. Do pomocy mieli lampki UV, którymi wyszukiwali tajemnicze szyfry. Konkurs był podróżą po różnych stanach USA, aby na końcu utknąć na Manhatannie. Zwycięska drużyna ze szkoły w Trzetrzewinie znalazła drogę ucieczki z Nowego Jorku oraz numer PIN, aby móc zapłacić za taksówkę. Trzeba przyznać, że emocje sięgały zenitu, kiedy kilka drużyn zbliżało się do ostatnich zagadek i próbowało otworzyć tajemniczą skrzynię wypełnioną jak się później okazało banknotami (czekoladowymi). Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karolina Kania, Nikodem Młynarczyk i Aleksander Krupa. Gratulujemy naszym uczniom udziału w konkursie.
(źródło: chelmiec.pl)