Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Astro Centrum w Chełmcu

chelmiec2W dniu 13.10.2023 r. w przededniu święta polskiej oświaty tj. Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Astro Centrum w Chełmcu odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Wójta Gminy Chełmiec za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze dla dyrektorów i nauczycieli szkół z terenu gminy Chełmiec.

W bieżącym roku do nagrody Wójta nominowanych zostało 4 dyrektorów oraz 35 nauczycieli, którzy łącznie otrzymają gratyfikację w wysokości prawie 105 tys. zł. Głównym kryterium decydującym o przyznaniu nagrody było min. uzyskanie wyróżniającej oceny pracy, udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, prowadzenie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych oraz aktywny udział w „życiu” szkoły czy też aktywne uczestnictwo w ważnych wydarzeniach w życiu społeczności szkolnej.

Na uroczystości oprócz gospodarza spotkania Wójta Bernarda Stawiarskiego obecny byli również Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Szołdrowski, Przewodniczący Komisji Oświaty Andrzej Tyrkiel, dyrektor GZE Chełmiec Radosław Potoczek, dyrektorzy  i nagrodzeni nauczyciele szkół z terenu gminy.

Wójt podczas krótkiego wystąpienia podziękował nagrodzonym za zaangażowanie w rozwój chełmieckiej oświaty poprzez mobilizowanie uczniów do udziału w różnego rodzaju konkursach, olimpiadach, zawodach, gdzie zdobywają wyróżnienia i tytuły, co przynosi gminie dumę. Następnie Wójt skierował słowa do wszystkich nauczycieli ze szkół z terenu gminy Chełmiec w tym do nauczycieli ze szkół niepublicznych, dziękując za trud i odpowiedzialność w wychowaniu młodego pokolenia oraz życzył satysfakcji z pracy i wielu sukcesów zawodowych.

Wśród nagrodzonych pedagogów Gminy Chełmiec Szkoła Podstawowa w Januszowej również miała swoich przedstawicieli w osobach: Pani Doroty Ciuły i Pani Beaty Pasiut. Gratulujemy!
(źródło: chelmiec.pl)