Gmina po raz kolejny zawnioskuje o sprzęt komputerowy dla najbardziej potrzebujących uczniów

apple 1282241 960 720Dnia 15 maja 2020 roku Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpocznie kolejny nabór wniosków w ramach projektu Zdalna szkoła+, na zakup sprzętu komputerowego (laptopów, komputerów stacjonarnych) dla uczniów którzy nie maja takowego lub z 1 komputera korzysta większa liczba uczniów, co uniemożliwia im udział w kształceniu na odległość. Ministerstwo przeznaczy 180 mln zł w skali kraju z programu Polska Cyfrowa.

Gmina Chełmiec zamierza złożyć wniosek o zakup sprzętu dla najbardziej potrzebujących.

Z informacji umieszczonych na stronie Ministerstwa Cyfryzacji jednoznacznie wynika, że zakupiony sprzęt będzie bezpłatnie użyczany, a minimalna kwota jaka ma przypadać na gminę to od 35 tys. zł do 165 tyś. zł. Po powrocie uczniów do szkół użyczony sprzęt zostanie zwrócony i będzie wykorzystywany w ramach bieżących potrzeb.

Uczniowie którzy nie posiadają sprzętu komputerowego lub z 1 komputera korzysta większa liczba uczniów, proszeni są o zgłaszanie takiej informacji do dyrektorów szkół najpóźniej do dnia 14 maja 2020 roku. Dyrektorzy szkół oszacują zapotrzebowanie na podstawie którego gmina złoży wniosek. Wykaz dyrektorów szkół z adresem poniżej.

Ministerstwo Cyfryzacji informuje także że na stronie https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje nauczyciele, rodzice i uczniowie znajdą materiały, które świetnie się sprawdzą w trakcie zdalnego nauczania.

(chelmiec.pl)

Dokumenty do pobrania:

1. Wniosek ws. użyczenia komputerów pdf

2. Oświadczenie o liczbie osób pdf

3. Oświadczenie o dochodach pdf

Skan wypełnionych dokumentów prosimy o przesłanie na adres mailowy szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.