Konkurs „Skarpetki nie do pary”

334951198 200592045951046 6877135818646409192 nKonkurs „Skarpetki nie do pary” 21 marca będziemy obchodzić Światowy Dzień Zespołu Downa. Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Celem obchodów tego dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Dlatego też organizujemy konkurs plastyczny „Skarpetki nie do pary”!
CELE KONKURSU: 1. Upowszechnienie wśród uczniów informacji na temat Zespołu Downa. 2. Zwrócenie uwagi na zagadnienie obecności w środowisku społecznym osób z zespołem Downa oraz otwarcia się na dialog, zrozumienie i integrację. 3. Propagowanie idei poszanowania drugiego człowieka. 4. Rozwijanie wrażliwości uczniów na potrzebę otwartości, szacunku i życzliwości wobec innych osób, w tym szczególnie osób z niepełnosprawnościami. 5. Propagowanie twórczości plastycznej jako aktywniej formy spędzania czasu wolnego. 6. Rozwój uzdolnień, kreatywności i inwencji twórczej uczniów.
WARUNKI UCZESTNICTWA: 1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-8 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego (dwie kategorie wiekowe: klasy 0-3 i 4-8) 2. Zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy plastycznej zawierającej motyw kolorowych skarpetek lub wykonanie dowolnej postaci z kolorowej skarpetki. Uczestnik wybiera kategorię : - praca plastyczna zawierająca motyw kolorowych skarpetek (wielkość pracy A4 lub A3, technika dowolna) - dowolna postać wykonana z kolorowej skarpetki. 3. Praca powinna zawierać opis: imię i nazwisko, klasa (praca plastyczna powinna być podpisana na odwrocie, praca przestrzenna powinna posiadać karteczkę z danymi autora przyczepioną do pracy).
KRYTERIA OCENY PRAC: • kreatywność, • samodzielność, • estetyka wykonania.
TERMIN I MIEJSCE REALIZACJI: • Prace należy składać u Pani Anny Świerad i Pani Iwony Dakowicz-Berowskiej do dnia 17 marca 2023 r. (piątek). • Ocena prac konkursowych - 21 marca 2023 r. • O wyłonieniu zwycięzców zadecyduje jury, które będzie brało pod uwagę w/w kryteria. • Wszystkie prace zostaną umieszczone na wystawie znajdującej się na korytarzu szkolnym podczas Dnia Osób z Zespołem Downa, zdjęcia prac znajdą się na stronie internetowej szkoły.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!