VI  Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „RADOSNA NIEPODLEGŁOŚCI”

315068153 683539809743177 6160480675539685395 n9 listopada 2022 roku, w Szkole Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu  odbył się VI Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „RADOSNA NIEPODLEGŁOŚCI”. Gospodarzem konkursu był dyrektor Szkoły w Chełmcu – pan Krzysztof Groń. Uczestnikami konkursu  byli uczniowie klas 4 - 8 szkół podstawowych z terenu Gminy Chełmiec ( Januszowa, Paszyn, Piątkowa, Librantowa, Trzetrzewina, Chełmiec). Dzieci zaprezentowały piękny repertuar muzyczny: pieśni z różnych okresów naszej trudnej historii, utwory starsze oraz współczesne.

Konkurs, miał na celu popularyzowanie utworów wokalnych o tematyce patriotycznej, kształtowania poczucia silnej więzi emocjonalnej i kulturowej z własnym narodem, z jego tradycją, historią i wartościami oraz promowanie idei patriotyzmu. Mimo konkursowej tremy wszystkim wykonawcom towarzyszyła radość ze wspólnego śpiewania i muzykowania a rywalizacji przyświecały szlachetne cele.

Występy młodych artystów oceniała komisja artystyczna w składzie: pani dr Bożena Raszke, pani mgr Grażyna Enzinger oraz pan mgr Andrzej Tyrkiel.

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce ex aequo: Szkoła Podstawowa w Trzetrzewinie i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu;

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Piątkowa;

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Januszowej;

Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa w Librantowej;

Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa w Paszynie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale oraz wspaniałe nagrody rzeczowe, ufundowane przez Wójta Gminy Chełmiec, pana Bernarda Stawiarskiego. Piękną dekorację wykonały nauczycielki plastyki, pani Janina Mróz i pani Agnieszka Mróz.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom. Zapraszamy na kolejną edycję konkursu, w przyszłym roku szkolnym.

Występ naszych reprezentantów można zobaczyć tutaj.

(źródło: chelmiec.pl)