Szkoła Podstawowa w Januszowej w projekcie ESA!

ESA, czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa, to projekt, który działa na rzecz poprawy jakości powietrza. Z roku na rok do projektu ESA przyłączają się kolejne szkoły i projekt stopniowo obejmuje obszar całej Polski.
W czwartek 15 września br. Szkoła Podstawowa w Januszowej dołączyła do projektu  ESA. Na budynku, przy głównym wejściu, zamontowano zewnętrzny czujnik smogu wyświetlany na tablicy informacyjnej LED do pomiaru jakości powietrza. Dzięki temu co dziennie możemy śledzić jakość powietrza.
Edukacyjna Sieć Antysmogowa angażuje nauczycieli i uczniów w walce o wspólną sprawę, jaką jest czyste powietrze. Wspólną, bo wszyscy potrzebujmy powietrza, aby żyć, zdrowo się rozwijać, realizować swoje pasje.
Od dzisiaj mierzymy się ze smogiem. Dla powietrza, dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń.

logo ESA IMG 0567