Dzieci Dzieciom – akcja trwa

274908173 388832659626776 3825788408995341870 nOd tygodnia mierzymy się z wieloma emocjami, które są dla nas trudne. Złość, strach, smutek, poczucie niesprawiedliwości. Nasi uczniowie poruszali ten jakże trudny temat „wojny” z nauczycielami, którzy starali się tłumaczyć najlepiej jak potrafią obecna sytuację, rozwiewać dziecięce strachy.

Nie mogliśmy zachować się inaczej i lęk przekuliśmy w działanie. Tak jak tysiące Polaków, tak i nasza mała szkolna społeczność ruszyła z pomocą naszym sąsiadom - Ukraińcom. Przez cały tydzień zbieraliśmy potrzebne rzeczy dla uchodźców przybywających do naszego kraju oraz dla pozostających w Ukrainie.  Akcja „Dzieci-dzieciom” uświadomiła uczniom, że młodzi ludzie - tacy jak oni - musieli opuścić swoje domy, szkoły, zostawić dosłownie wszystko i szukać bezpiecznego schronienia w sąsiadujących krajach, w dużej mierze w Polsce. To dla nas wszystkich egzamin z człowieczeństwa, który póki co, zdajemy doskonale. Uczniowie i absolwenci naszej szkoły przynosili i segregowali dary, a następnie zawieźli do Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Sączu, skąd będą przekazane do obwodu Lwowskiego Ukrainy. Cały czas jesteśmy w kontakcie z Biblioteką, a uczniowie w gotowości, by jechać i pomagać w sortowaniu darów. Część darów została przekazana Gminie Chełmiec.

Pamiętamy o słowach świętego Jana Pawła II "Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi".