Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Biczycach Dolnych

245626022 1009677706489872 2955590154117945453 nW dniu 13.10.2021r. w przededniu święta polskiej oświaty tj. Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Biczycach Dolnych odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Wójta Gminy Chełmiec za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze dla dyrektorów i nauczycieli szkół z terenu gminy Chełmiec. Wyróżnieni nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Januszowej to: pani Kinga Orzechowska-Krok i pan Łukasz Biernacki.

W bieżącym roku do nagrody Wójta nominowanych zostało 4 dyrektorów oraz 37 nauczycieli, którzy łącznie otrzymają gratyfikację w wysokości blisko 90 tys. zł. Głównym kryterium decydującym o przyznaniu nagrody było min. uzyskanie wyróżniającej oceny pracy, udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, prowadzenie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych oraz aktywny udział w „życiu” szkoły czy też aktywne uczestnictwo w ważnych wydarzeniach w życiu społeczności szkolnej.

Na uroczystości oprócz gospodarza spotkania Wójta Bernarda Stawiarskiego obecni byli również Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Szołdrowski, Przewodniczący Komisji Oświaty Andrzej Tyrkiel, Radna Gminy Anna Beata Stepaniak, dyrektor GZE Chełmiec Radosław Potoczek, dyrektorzy  i nagrodzeni nauczyciele szkół z terenu gminy.

Podczas uroczystości zebrani obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez uczniów ze szkoły w Biczycach Dolnych. Uroczystość odbyła się dzięki uprzejmości gospodarza szkoły dyrektora Rafała Majewskiego.

Wójt podczas krótkiego wystąpienia podziękował nagrodzonym za zaangażowanie w rozwój chełmieckiej oświaty poprzez mobilizowanie uczniów do udziału w różnego rodzaju konkursach, olimpiadach, zawodach, gdzie zdobywają wyróżnienia i tytuły, co przynosi gminie dumę. Następnie Wójt skierował słowa do wszystkich nauczycieli ze szkół z terenu gminy Chełmiec w tym do nauczycieli ze szkół niepublicznych, dziękując za trud i odpowiedzialność w wychowaniu młodego pokolenia oraz życzył satysfakcji z pracy i wielu sukcesów zawodowych.

Więcej informacji tutaj.

(źródło i fot.: chelmiec.pl)