Procedura zachowania w dniu rozpoczęcia roku szkolnego oraz w kolejnych dniach nauki roku szkolnego 2021/2022

uczeńcovid1. Rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się spotkaniem w szkole z wychowawcami klas o godzinie 9.00 (informacja o busie, rozkładzie klas w dniu rozpoczęcia roku szkolnego  zostaną podane do 31 sierpnia).
2. Klasy 0—IV wchodzą do budynku głównym wejściem, klasy V-VIII wchodzą wejściem przy sali gimnastycznej:
- wchodzimy pojedynczo;
- po wejściu do budynku dezynfekujemy ręce i kierujemy się do wyznaczonych klas;
- zajmujemy miejsca w ławkach zgodnie z przydziałem;
- unikamy bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami;
- do oddziału przedszkolnego i klasy I może wejść z dzieckiem 1 rodzic/opiekun z zachowaniem zasad sanitarnych, zakrycie ust i nosa.
2. Wychowawcy klas przekazują uczniom szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania szkoły w reżimie sanitarnym:
- zapoznanie z procedurami umieszczonymi na stronie internetowej szkoły oraz na e-dzienniku;
- uczniowie i rodzice otrzymują procedury za pośrednictwem e-dziennika;
- do szkoły uczniowie przychodzą zgodnie z planem lekcji i po wejściu do budynku dezynfekują ręce;
- zasłaniają usta i nos w miejscach wspólnych;
- pamiętają, aby często myć ręce ciepłą wodą z mydłem zgodnie z instrukcją wywieszoną przy umywalce.
- każde złe samopoczucie niezwłocznie zgłaszają wychowawcy/nauczycielowi.
- bezwzględnie stosują się do poleceń nauczycieli dotyczący zachowania reżimu sanitarnego.
5. Każda infekcja dróg oddechowych (nawet jeśli nie występuje podwyższona temperatura) dyskwalifikuje ucznia od udziału w zajęciach szkolnych. Jeśli uczeń ma objawy infekcji, nie może przychodzić do szkoły. Informację na temat zdrowia dziecka przekazują rodzice wychowawcy za pośrednictwem e-dziennika.
6. Jeśli wychowawca/nauczyciel stwierdzi jakiekolwiek objawy sugerujące podejrzenie zachorowania na COVID-19 (objawy koronawirusa COVID-19 przypominają objawy grypy oraz przeziębienia) niezwłocznie izoluje ucznia od pozostałych osób i informuje o tym fakcie rodziców ucznia i zobowiązuje go do natychmiastowego zabrania dziecka ze szkoły.