Gminny Konkurs Literacko – Fotograficzny

Dnia 10 grudnia 2020r. w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Literacko – Fotograficznego. Była to już V edycja konkursu pod hasłem „Kościoły i zabytki sakralne” z cyklu „Piękno i historia mojej Małej Ojczyzny”. Zadanie konkursowe polegało na zaprezentowaniu w formie zdjęć i tekstów literackich kościołów i innych zabytków sakralnych znajdujących się na terenie gminy Chełmiec.

Na konkurs wpłynęło 16 prac wykonanych przez 15 uczniów z 6 szkół podstawowych gminy Chełmiec. Prace wykonane były z dużą starannością i w ciekawy sposób prezentowały „skarby” naszej Małej Ojczyzny.

Na podsumowaniu konkursu obecni byli zaproszeni goście: Wójt Gminy Chełmiec pan Bernard Stawiarski oraz dyrektor GZE pan Radosław Potoczek. Nagrodzonych uczestników konkursu reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach. Niestety ze względu na sytuację epidemiczną nie mogliśmy zaprosić jednocześnie wszystkich laureatów konkursu. Nagrody i dyplomy dla uczniów i ich naukowych opiekunów zostaną przekazane indywidualnie.

I miejsce w konkursie zajął Bartłomiej Sikora z klasy V. Gratulujemy!!!

BSikora1  BSikora3  BSikora2

Źródło: chelmiec.pl/własne