Wyniki konkursu "Jesienne skarby lasu"

pracaZuzaKSadeczanin.info informuje:
Znamy już wyniki konkursu „Jesienne skarby lasu”, którego organizatorem jest Fundacja Sądecka i Nadleśnictwo Nawojowa. Od uczniów szkół podstawowych z całej Sądecczyzny dostaliśmy 46 prac. Każda z nich była wyjątkowa i oryginalna. Komisja, której zadaniem było wybrać najlepsze dzieła, stanęła przed nie lada wyzwaniem.
Do konkursu „Jesienne skarby lasu” uczniowie szkół podstawowych zgłaszali prace wykonane różnymi technikami: były to rysunki, akwarele, dzieła z modeliny, a nawet instalacje. Do siedziby redakcji „Sądeczanin” dotarło 46 oryginalnych prac. Skład komisji oceniającej prace stanowili: prof. Andrzej Szarek (artysta i wykładowca), Przemysław Nosal (Nadleśnictwo Nawojowa) oraz Grzegorz Piechotka (Fundacja Sądecka). Sekretarzem komisji była Kamila Jeleń-Kumor.
Członkowie komisji nie mieli łatwego wyboru.
- Zwracaliśmy uwagę na prace uczniów, którzy nie potraktowali tematu „Jesienne skarby lasu” zbyt dosłownie – mówi Andrzej Szarek. – Nie bez znaczenia była również technika czy materiały, które wykorzystali uczniowie w swoich dziełach. Wyróżniliśmy prace, w których uczestnicy konkursu pokazywali nieoczywiste skarby, które jesienią możemy znaleźć w lesie.
Chociaż początkowo w konkursie miały zostać przyznane trzy wyróżnienia, komisja zdecydowała się na przyznanie kilku dodatkowych nagród. Wybrano jednego laureata nagrody głównej oraz siedem wyróżnień.
Naszą szkołę reprezentowały Weronika Michalska i Zuzanna Kolańczyk. Wyróżnienia w konkursie „Jesienne skarby lasu” otrzymała Zuzanna Kolańczyk z klasy IV. GRATULUJEMY!!!
Prace złożone w konkursie „Jesienne skarby lasu” można zobaczyć tutaj.
(tekst i zdjęcie: sadeczanin.info)